تولید 11 هزار و 600 تن روغن زیتون در کشور
آقای مهندس پریچهر مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی در نشست بررسی راهکارهای افزایش کمی و کیفی روغن زیتون که با حضور صاحبان صنایع واحدهای فرآوری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت تولید روغن زیتون در کشورمان مطلوب است و تولید این محصول از سه هزار و 300 تن در سال 91 به 11 هزار و 600 تن در سال 98 رسیده است.
1399/04/09

مجری طرح زیتون وزارت جهاد گفت: سال گذشته، 11 هزار و 600 تن روغن زیتون در کشور تولید شده است.

وی با اشاره این که مقام معظم رهبری سال جاری را با نام جهش تولید نامگذاری کرده است، تصریح کرد: این جلسه به منظور اعلام نظرات کاربردی صاحبان صنایع، سازمان ملی استاندارد، سازمان غذا و دارو مرکز تحقیقات گیلان برگزار شده تا در جهت افزایش تولید در سال جهش تولید گام برداریم.
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که در سال «جهش تولید» افزایش کمی و کیفی روغن زیتون و افزایش سرانه مصرف آن مد نظر است، ادامه داد: سرانه مصرف این محصول در دنیا 500 گرم است و ما برای رسیدن به میانگین جهانی برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
پریچهر با اشاره به این که مصرف روغن زیتون با کیفیت از نظر ارزیابی شیمیایی و ارزیابی حسی برای سال 99 هدفگذاری شده است، اظهار کرد: برای رسیدن به افزایش سرانه روغن زیتون و تولید آن، کشاورزی قراردادی و خرید به موقع و منصفانه محصول از باغداران ضرورت دارد.
وی یادآور شد: از هم اکنون مذاکره و نشست‌های کارشناسی با باغداران و تولیدکنندگان عمده برای تولید میوه زیتون و استحصال روغن زیتون برنامه‌ریزی شده است.
گفتنی است در این جلسه سازمان ملی استاندارد و ایستگاه تحقیقاتی رودبار برای تعیین کیفیت روغن زیتون از نظر شیمیایی و ارزیابی حسی اعلام آمادگی کردند.
بنابراین گزارش روغن تولید شده در واحدهای تولیدی روغن‌زیتون در سال 99 توسط این دو مرکز بررسی و نسبت به تعیین کیفیت و نوع آن (فرا بکر و بکر) با همکاری صاحبان صنایع روغن‌کشی انجام خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط

  • o_0
  • o_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal