افزایش 10درصدی تولید برگ سبز چای در سال جاری
حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور با اشاره به آغاز برداشت چای و خرید تضمینی آن از 20 روز گذشته، پیش بینی کرد: امسال 130 تا 135 هزار تن برگ سبز چای برداشت شود و میزان تولید این محصول نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یابد.
1399/03/03

وی گفت: افزایش 10درصدی تولید امسال نسبت به سال گذشته به دلیل اجرای عملیات به زراعی باغات و حمایت های دولت از صنعت چای طی چند سال اخیر بوده که منجر به حضور موثر باغداران در باغات چای شده است.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه تاکنون حدود 43 هزار و 968 تن برگ سبز چای خریداری شده که 95 درصد آن درجه یک است، گفت: ارزش خرید برگ سبز چای تاکنون 199.4میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: میزان تولید چای خشک نیز تاکنون 9هزار و 893تن بوده است.

جهانساز با اشاره به سال جهش تولید گفت: در سال جاری تسهیلات ارزان قیمت از طریق صندوق تخصصی چای بدون محدودیت پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: این تسهیلات برای فعالیت‌های به‌زراعی، مکانیزاسیون، به‌سازی کارخانجات و سرمایه در گردش آنها پیش‌بینی شده است.

جهانساز بابیان اینکه سال گذشته 55 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 4 درصد و بازپرداخت چهارساله پرداخت شده است، تصریح کر: پرداخت تسهیلات در سال گذشته 300 درصد نسبت به سال‌های ماقبل آن رشد داشته است.

تعداد مشاهده خبر21 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal