40 میلیارد تومان تسهیلات برای فرآوری زعفران اختصاص می یابد.
1396/08/17

مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی گفت :40 میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار برای فرآوری زعفران به استان های خراسان جنوبی و رضوی اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اسفندیاری در نشست خبری در بیرجند گفت: این تسهیلات با نرخ سود 11 درصد است که تولیدکنندگان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی افزود: همچنین 400 میلیارد تومان تسهیلات برای فراوری و صادرات زرشک و زعفران در کشور اختصاص یافته است.

مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه 120 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید می شود افزود: از این میزان 82 میلیون و 500 هزار تن محصولات زراعی، 20 میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی، 14 میلیون تن محصولات دامی و بیش از یک میلیون تن شیلات است که 80 میلیارد دلار ارزش دارد.

اسفندیاری توسعه فرآوری محصولات کشاورزی را از برنامه های اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: سالانه باید 2 میلیون و 600 هزار تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی افزوده شود.

وی با بیان اینکه در برنامه ای، نوع محصولاتی که باید در استانها فرآوری شود مشخص شده است گفت: در خراسان جنوبی این محصولات شامل زرشک، عناب و زعفران است که کاهش ضایعات، بسته بندی زرشک، زعفران و عناب به صورت تازه و افزایش زمان نگهداری محصولات در سردخانه ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی ساخت واحدهای تولیدی در روستاها با مشارکت روستائیان و توسعه زنجیره تولید را از جمله رویکردهای وزارت جهادکشاورزی در بخش صنایع تبدیلی اعلام کرد و افزود: این برنامه ها برای محصولاتی از جمله زعفران،زرشک، عناب، کشمش، خرما، پسته و محصولات گلخانه ای آغاز شده است.

تعداد مشاهده خبر53 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal