برگزاری دومین جلسه کمیته فنی پسته در تاریخ 96/8/2 با حضور جناب آقای مهندس طهماسبی.
1396/08/06

برگزاری دومین جلسه کمیته فنی پسته در تاریخ 96/8/2 با حضور جناب آقای مهندس طهماسبی و اعضاء این کمیته در محل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک برگزار گردید.

از مهترین موضوعات مورد بررسی در این جلسه برنامه جامع ترویجی - آموزشی مدیریت بهنگام باغی در باغات پسته کشور بود. که در قالب یک برنامه 5 ساله با ایجاد سایت های الگویی در مناطق پسته خیز کشور و اعمال مدیریت صحیح و به هنگام باغی ، شاهد افزایش تولید کمی و کیفی محصول پسته با کاهش مصرف نهاده های تولید ( آب ، کود ، بذر و سموم ) باشیم . همچنین آموزش های نظری و عملی برای اجرای سیستم نوین مدیریت باغی در این برنامه گنجانده شده است . مخاطبین اصلی این طرح مروجان مسئول پهنه ، باغداران پسته ، کارکنان و کارشناسان شاغل در مدیریت شهرستانها و دهستانها ، مددکاران و تسهیل گران بخش خصوصی و تشکلهای مرتبط با پسته میباشند.
این طرح با همکاری معاونت امور باغبانی ، سازمان تحقیقات ، ترویج و آموزش کشاورزی و سازمانهای جهاد کشاورزی در استانهای پسته خیز اجرایی خواهد شد. همچنین تدوین زنجیره فرآیند تولید پسته دردستور کار کمیته فنی قرار گرفت که پس از نهایی شدن جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.  
تعداد مشاهده خبر106 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal