آقای مهندس طهماسبی : با حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی، خسارت های کشاورزان و باغداران جبران خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، آقای مهندس طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه مدیریت بحران استان مازندران که امروز با حضور استاندار و نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ایران از کشورهای سیل خیز است و باید آمادگی لازم برای این بحران ها وجود داشته باشد.
1398/01/21

وی گفت: دستورالعمل های لازم برای حذف و کاهش بوروکراسی های اداری در پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی ابلاغ شده است.

طهماسبی، آسیب وارده به درختان را جدی دانست و افزود: اثرات این آسیب ها در ماه های آینده نمایانگر خواهد بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: با حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی، خسارت های کشاورزان و باغداران جبران خواهد شد.

در این جلسه، نماینده مردم شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با اشاره به این که مازندران از مهمترین استان های کشور در تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی کشور است، اظهار کرد: دولت باید نسبت به پرداخت غرامت خسارت سیل به صورت یکسان در تمام استان های خسارت دیده اقدام کند.

دکتر علی محمد شاعری گفت: اگر خسارت های وارد شده به کشاورزی استان جبران نشود، امنیت غذایی جامعه با خطر مواجه خواهد شد.

وی از دولت خواست نسبت به کاهش بروکراسی اداری در پرداخت غرامت ها اقدام و هرچه سریعتر اعتبارات لازم برای پرداخک تسهیلات و امهال بدهی اقدام نماید.

در جلسه مدیریت بحران مازندران، نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندورود در مجلس نیز درخواست کرد تا دولت به تعهدات خود در قبال خسارت دیدگان استان به ویژه بخش کشاورزی اقدام کند.

علی اصغر یوسف نژاد گفت: خسارت وارده به کشاورزی استان بسیار جدی بوده و این خسارت ها باید فورا جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی کامل دارد با کمک کمیسیون کشاورزی مجلس نسبت به اتخاذ راهکارهای مناسب تامین بودجه و اعتبارات لازم برای کشاورزان خسارت دیده اقدام کند.

در این جلسه، رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشاورزی استان در دو مرحله از سیل خسارت دید که مجموعا 587 میلیارد تومان خسارت به این بخش وارد شد.

عزیز اله شهیدی فر یادآور شد: شیلات، دام و طیور، زراعت، باغ و آب و خاک از مهمترین بخش های خسارت دیده از سیل بود.

وی تصریح کرد: 450 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت و 150 میلیارد ریال کمک بلاعوض به استان تخصیص داده شد که در اختیار خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان قرار می گیرد.

شهیدی فر گفت: مازندران نیاز به ردیف اعتباری خاص برای مقابله با بحران های طبیعی دارد چون این استان هر ساله با بحران های گوناگون مواجه است.

براساس این گزارش، خسارت سیل به بخش کشاورزی استان حدود 590 میلیارد تومان برآورد شده است.

باغ های مرکبات و سیاه ریشه، توت فرنگی، مزارع کلزا، گندم و جو، دامداری و مرغداری و تاسیسات آب و خاکی در این سیل خسارت جدی دیدند.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal