بیش از 230 هزار تن گیاه دارویی در کشور تولید شد.
آقای مهندس طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از تولید بیش از 230 هزار تن گیاه دارویی طی سال گذشته در کشور خبر داد و گفت: امسال توسعه باغی در 29 هزار هکتار از اراضی شیب‌دار در دستور کار قرار دارد.
1397/12/04

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدعلی طهماسبی پیش از ظهر امروز در بازدید از اراضی شیب‌دار منطقه «شاه‌ جمشیدی» شهرستان بیرانشهر اظهار کرد: شیوه‌نامه‌ای از سوی وزارت‌خانه به منظور استفاده از اراضی کم‌بازده و در معرض فرسایش خاکی و روان‌آب برای افزایش درآمد، توسعه پایدار و حفظ محیط‌زیست به سازمان‌های جهادکشاورزی ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته قرار بر توسعه باغ‌ها در 25 هزار هکتار از اراضی شیب‌دار بود که 21هزار هکتار آن محقق شد، امسال نیز 29 هزار هکتار در دستور کار قرار دارد که با مشارکت مردم و جوامع محلی تحقق خواهد یافت.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه امروز استفاده از اراضی شیب‌دار به نهضتی عمومی تبدیل شده است، افزود: برخی اراضی لرستان به واسطه بارندگی‌های بیش از 500 میلی‌متر نیازی به آب ندارد،همچنین از آنجا که استان سرشاخه بسیاری از رودها بوده بنابراین استفاده از اراضی شیب‌دار برای تعادل‌بخشی به سفره‌های زیرزمینی، مهار آب‌های سطحی و جلوگیری از سیلاب‌های مخرب بسیار مؤثر و البته درآمدزا است.

طهماسبی بیان داشت: تغییر فرهنگ، تغییر مهارت، تغییر رسته فعالیت و تغییر شغل با استفاده از اراضی شیب‌دار اتفاق می‌افتد، اگرچه انجام این مهم زمان‌بر بوده اما پایه‌گذاری خوبی از سوی کارشناسان ترویج و پهنه انجام شده است.وی از تولید بیش از 230 هزار تن گیاه دارویی طی سال گذشته در کشور خبر داد و گفت: گیاهان دارویی امروز به واسطه کم شدن داروهای شیمیایی و البته گرایش جهانی کاربرد بسیاری پیدا کرده است، به‌گونه‌ای که در حال حاضر حدود 203 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت این محصول رفته است.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اشتغال‌زایی پایدار بسیاری از محصولات کشاورزی همچون گیاهان دارویی اظهار داشت: مواد اولیه این محصولات داخلی است ضمن اینکه خریدار جهانی آن نیز وجود دارد.

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal